FUNCTIONALMED.pl Szkoła dla specjalistów rehabilitacji

dr n. o zdr. Jan Głodowski

Specjalizuje się w zakresie badań ortopodologicznych i aspektów profesjonalnej obsługi pacjenta (działalność naukowa w tym obszarze). W codziennej pracy zajmuje się podologią, diagnostyką aparatu ruchu, analizą wzorców chodu, diagnostyką sensomotoryczną i projektowaniem indywidualnych wkładek ortopedycznych, ponadto – doborem obuwia, koordynacją prac zespołu interdyscyplinarnego Centrum Ortopodologii i Rehabilitacji, zabiegami z zakresu podologii i ortonyksji.

Człowiek wielu pasji (w tym do diagnostyki pedobarograficznej, nowoczesnych technologii i medycyny opartej na faktach). Dzięki korporacyjnym i międzynarodowym doświadczeniom zdobytym w innych branżach, na medycynę i aspekty medyczne patrzy w odmienny sposób – szczególnie pod względem jakości obsługi pacjenta, oferowanych produktów i usług. Ukończył wiele kursów z zakresu biomechaniki aparatu ruchu, projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych, anatomii i biomechaniki stopy, diagnostyki pedobarograficznej i sensomotorycznej, ortonyksji i metod korekcji wrastających paznokci. Zamiłowanie do aplikacji mobilnych zaskutkowało ukończeniem studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (kierunek: Nowoczesne Aplikacje Webowe i Mobilne, 2015), zaś kwestie zarządzania zgłębiał podczas studiów podyplomowych ukończonych również na WSB w Poznaniu (kierunek: Zarządzanie, 2017). Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Nauk o Zdrowiu, kierunek pielęgniarstwo (studia licencjackie, magisterskie), studia doktoranckie (2009-2016) i uzyskanie tytułu dr n. o zdr. (Wydział Nauk o Zdrowiu, UMP w Poznaniu, 2017).

Wykładowca akademicki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w ramach programów anglojęzycznych UMP (kierunków: medycyna, stomatologia, fizjoterapia), pracownik międzynarodowych korporacji w obszarach wielokanałowej obsługi klienta/pacjenta, branży informatycznej. Specjalista ortopodologii i biomechaniki chodu od roku 2017.

Uczestnik licznych konferencji, warsztatów i kursów poświęconych nowoczesnym metodom diagnostyki i leczenia schorzeń aparatu ruchu. Współzałożyciel funkcjonującego od 2017 roku Centrum Orotpodologii i Rehabilitacji TerraCare w Poznaniu, pomysłodawca i współtwórca innych marek rodziny Terra: TerraMedica – konferencje i szkolenia medyczne dla chcących wiedzieć więcej i TerraVision – realizacje video i streamowanie wydarzeń on-line. Z pasją odkrywa rzeczy nowe, a każdy dzień traktuje jako możliwość nauki (m.in. pokory i cierpliwości).

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej